Nákup rustikální kuchyně

Nabídka rustikálního nábytku je v dnešní době velká. Firmy reagují na vzrůstající zájem o tradiční styl a kromě renovace použitého nábytku nabízejí výrobu zcela nových, originálních jídelních i pracovních stolů, sedacích souprav, vitrín, židlí, komod, obývacích stěn, konferenčních stolků, předsíňových stěn, knihoven apod. Stačí jen zadat do internetového vyhledávače požadované heslo a zobrazí se stránky tuzemských firem, které se specializují pouze na rustikální styl nábytku. I zavedené nábytkářské firmy se snaží tomuto trendu přizpůsobit a vedle moderních kousků nabízejí i nábytek tvářící se jako dovezený přímo z vesnické seknice nebo letního sídla nižší šlechty. Ceny tomu však bohužel odpovídají.

Na nábytku se provádějí ruční úpravy nejen dřeva, jako například vytvoření vlysů, rámečků dvířek a různých stylových detailů, ale vdechuje se mu i starobylý vzhled patinováním kovů nebo úpravou pracovní kuchyňské desky do zvrásněného, jakoby „oprýskaného“ povrchu. Zákazník tedy zaplatí nejen za originalitu jednotlivých kusů, ale i za výrobu v menších sériích s maximálním moderním vybavením, jako je například opatření zásuvek pohodlnými výsuvy nebo drátěným programem. Konečná cena například nově vyrobené židle v tomto stylu je pak třikrát až čtyřikrát vyšší než je běžná cena moderního kusu.

Neznamená to však, že na rustikální druh nábytku dosáhnou jen ti movitější. Možností je mnoho. Pokud nebudete trvat na tom, aby například vaše kuchyňská linka byla celá vyrobená z masivního dřeva, můžete využít korpus staré linky a doplnit ho pouze novými dvířky. V internetové dražbě nebo při návštěvě některého ze starožitnictví jistě naleznete zapomenuté poklady, které za nízkou pořizovací cenu skvěle dotvoří atmosféru vašeho interiéru. A už jste zkusili prozkoumat poklady na babiččině půdě? Možná tam najdete starou truhlu...