Vybavení rustikální kuchyně

Do vzhledu rustikální kuchyně se také hodí keramický dřez s dvojkohoutkovou baterií. Ta svým vzhledem sice připomíná dávné časy, ale je vybavena keramickými vložkami s dlouhou životností. Novinkou na trhu je dřez vyrobený z nanogranitu Cristadur, jehož povrh je oproti keramickému mnohem odolnější. Opatrní však musíte být při výběru dodavatelské firmy, málokdo umí vyrobit kvalitní granitový dřez. Obraťte se raději na známé a ověřené značky. Co se týče skříněk a zásuvek, nechybí jim moderní vybavení jako je drátěný program, pokročilé řešení rohů linky, plnovýsuvy nebo vestavěné osvětlení. Na dvířkách nesmí chybět příslušné zdobení v podobě ručně vyrytých motivů nebo zabudovaného ozdobného skla.

Ústředním bodem celé rustikální kuchyně je pak velký pracovní stůl s pracovní deskou (jakýsi ostrůvek), který může být vybaven policemi, držáky na lahve či ozdobnými bočnicemi. Je to pozůstatek historického uspořádání vesnické kuchyně - slouží jako obrovská pracovní plocha, kolem které probíhalo veškeré dění v rodině. Zde se scházela po úmorném dni na polích, pochutnávala si na dobrotách a řešila každodenní problémy. K dobové kuchyni si pořiďte také odpovídající nádobí.

Aby vás nezaskočila konečná cena takové rustikální kuchyně, která se může pohybovat i kolem půl milionu korun, nechte si raději udělat předběžnou kalkulaci výdajů. Protože v dnešním světě není nic nemožné, dá se rustikální kuchyně vykouzlit i v malém panelákovém prostoru a za přijatelnou cenu. Chce to jen podrobné seznámení s nabídkou na trhu, kombinovat použité materiály, zrenovovat některé starší kusy nábytku a trpělivě hledat spolehlivou firmu, která za zhotovení nebude chtít astronomickou částku.